You are currently viewing Laweta dla Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU
Zrzutka na zakup lub naprawę lawety dla Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU.

Laweta dla Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU

Muzeum Motoryzacji i Techniki SKARB NARODU jest prywatnym muzeum wpisanym do rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2018 roku wspólnie z Fundacją Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki rozpoczęliśmy tworzenie najbardziej niezwykłej wystawy motoryzacyjnej. W hali lakierni Fabryki Samochodów Osobowych, zorganizowaliśmy wystawę „Klasyki w FSO – Wystawa Motoryzacji w Fabryce”. Niskimi nakładami finansowymi i ciężką pracą wolontariuszy, bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze środków publicznych. W czerwcu 2019 ruszyliśmy z ogromnym ładunkiem pozytywnej energii, oraz ekspozycją ponad 170 zabytkowych pojazdów. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród zwiedzających, ale także w środowisku motoryzacyjnym.

Pierwszy sezon wystawy zakończyliśmy wielkim sukcesem późną jesienią. Postanowiliśmy przebudować wystawę tak aby jeszcze więcej zabytków motoryzacji. Niestety globalna pandemia „koronawirusa” pokrzyżowała nie tylko plany otwarcia II sezonu Klasyki w FSO, ale także zmusiła nas do wstrzymania prac przygotowawczych. Od maja wznowiliśmy działania. W mniejszych grupach, wolniej ale ciągle do przodu….

Lublin z DeLorean DMC-12

Naszym głównym narzędziem pracy, a zarazem najbardziej rozpoznawalną lawetą w Polsce, jest żółty Lublin. Lublin, który od początku naszej działalności przewiózł niezliczoną masę samochodów, niestety uległ awarii. W obecnej sytuacji oznacza to dla nas kolejny przestój, ale i obciążenie finansowe, którego nie jesteśmy udźwignąć. Nigdy do tej pory nie zwracaliśmy się do was z prośbą o pomoc finansową. W obecnej trudnej sytuacji niestety chyba nie mamy innego wyjścia. Wiemy, że możemy na was liczyć w wielu kwestiach, więc może taka forma wsparcia również będzie możliwa.

Laweta dla Skarbu Narodu

Zrzutka zorganizowana  z przeznaczeniem na zakup nowszej lawety, pozwoliła nam przeprowadzić część prac naprawczych w 2020 roku. Laweta powróciła na drogi.

Lublin - Polonez Analog
Lublin - Fiat 125p Pickup
Lubli - Syrena

Bez względu na to ile środków udało nam się zebrać, Lublin pozostanie w muzeum, jako jeden z naszych najważniejszych eksponatów. Zapracował sobie na to!