You are currently viewing Nowa siedziba Muzeum Skarb Narodu – Twierdza Modlin

Nowa siedziba Muzeum Skarb Narodu – Twierdza Modlin

Na początku 2023 roku nagraliśmy dla Was specjalny odcinek, ponieważ szukaliśmy nowego miejsca, nowej siedziby dla muzeum. Wtedy mieliśmy bardzo klarowny przekaz od właściciela terenu, że nie ma miejsca na muzeum i tego typu inicjatywy.

Od początku działalności naszego Muzeum w Fabryce Samochodów Osobowych, wiedzieliśmy o tym że teren byłej fabryki jest przeznaczony na sprzedaż, i jego nowa funkcją będzie przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową. Nie mamy i nigdy nie mieliśmy żalu, że miejsce, które ma stać się osiedlem, nie jest miejscem na muzeum. 

Po otrzymaniu informacji od właściciela terenu, że muzeum tam nie powstanie, rozpoczęliśmy poszukiwania nowej siedziby. Wtedy rozpoczęliśmy rozmowy z Twierdzą Modlin – historycznym pomnikiem architektury obronnej, zlokalizowanym u zbiegu trzech rzek w Nowym Dworze Mazowieckim.

Koncepcja rewitalizacji Twierdzy Modlin będzie łączyć ze sobą funkcję historyczną z funkcją rozrywkową. Planowane są również funkcje hotelowe, restauracyjne, konferencyjne, mieszkaniowe w stonowany sposób, który jest uwarunkowany przez miejscowy plan zagospodarowania. 

Muzeum motoryzacji wpisuje się idealnie w koncepcję Twierdzy Modlin i myślimy że będzie to idealne miejsce do zaprezentowania kolekcji samochodów zabytkowych i klasyków motoryzacji. 

Więcej dowiecie z filmu na naszym kanale YouTube.