You are currently viewing Klasyki w FSO – Motoryzacyjna Wystawa Marzeń

Klasyki w FSO – Motoryzacyjna Wystawa Marzeń

KLASYKI W FSO – Wystawa Motoryzacji w Fabryce to wyjątkowa wystawa klasyków w Warszawie. Miejsce nie tylko dla miłośników motoryzacji ale także dla wszystkich tych, którzy chcą poznać historię polskiej motoryzacji. Wnętrza Zakładu Lakierni FSO w której poczujecie klimat dawnej Fabryki Samochodów Osobowych.

Na wystawie motoryzacyjnej ponad 300 eksponatów, w tym samochody, motocykle, skutery i rowery, ale także wiele innych przedmiotów z okresu PRL-u w Polsce. Prezentowane pojazdy przedstawiają historie polskiego przemysłu motoryzacyjnego, w której znajdują się przewie wszystkie modele produkowanych w Polsce samochodów.

Ekspozycja Polskie Drogi to FSO Warszawy, FSO Syreny, Polskie Fiaty 125p, Polonezy, Maluchy, Tarpany, Nysy, Żuki i wiele innych. Na ekspozycji także najpopularniejsze zachodnie marki, o których marzyli, czy wciąż marzą Polacy. Ekspozycja Powiew Zachodu to m.in. Mercedesy, BMW, ale także takie unikatowe auta jak DeLorean, Jaguary, Mustangi, czy limuzyny Rolls-Royce.

Film jest prezentacją fragmentu tego czego mogą doświadczyć zwiedzający i historią powstania, opowiedzianą przez Roberta Brykałę – Wymarzyciela Muzeum Klasyków. Muzeum Motoryzacji SKARB NARODU jest współorganizatorem i odpowiada merytorycznie za zgromadzoną kolekcję. Wystawa powstała we współpracy z Fundacją Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki.

Organizatorzy: